Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 20 maja, 2019
promienie UV

Chroń skórę twarzy przed promieniami UV

Coraz większe dawki słońca nastrajają pozytywnie, ale też niosą konieczność zapewnienia większej ochrony przed promieniowaniem UV. Najbardziej wyeksponowana jest skóra twarzy, dlatego wymaga szczególnej uwagi.

Czemu promieniowanie jest szkodliwe?

Promieniowanie UV określane promieniowaniem nadfioletowym, ultrafioletowym, nadfioletem bądź ultrafioletem powoduje więcej szkód, niż pozytywnych działań. O tym, że słońce niszczy skórę i włosy powszechnie wiadomo. Jednak co konkretnie powoduje? Promieniowanie UVA uszkadza włókna kolagenowe, znajdujące się w skórze. Skutkiem jest przyspieszenie procesu starzenia się, o bardziej intensywnych objawach. Z kolei promieniowanie UVB może powodować rumień skóry, objawy alergiczne, czerniaka, a nawet nowotwory złośliwe.

Jak chronić twarz przed promieniami UV?

Skórę warto osłaniać od słońca, np. przy pomocy kapelusza, jednak najbardziej skutecznym sposobem na zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV jest stosowanie kosmetyków ochronnych. Warto o nich pamiętać w ciągu całego roku, a nie tylko wyłącznie podczas lata, gdy skóra jest eksponowana na słońce. Jest to istotne, ponieważ promieniowanie UVA przenika do ziemi aż w 95% nawet w pochmurny dzień.

Skoro więc ochrona skóry twarzy jest tak ważna, warto stosować krem, który zapewnia nie tylko skuteczną ochronę, ale tez jest wygodny  użytkowaniu. Krem mineralny UV 100 zapewnia przeciwzmarszczkową ochronę komórkową, bezpiecznie chroni przed poparzeniami słonecznymi i zapobiega reakcjom nietolerancji na słońce. Tajemnica tkwi w składzie. RonaCare Ectoin zawarty w kremie to nowatorski kompleks chroniący i odbudowujący komórki oraz system immunologiczny skóry. Stosowanie kremu jest wygodne z uwagi na jego wyjątkowo dużą odporność na działanie ekstremalnych warunków środowiska (sól morska, ekstremalne zimno i gorąco oraz promieniowanie UV, susza pustynna). Można go nakładać na makijaż, a długotrwałe działanie nawilżające sprawia, że skóra wygląda pięknie.

Dzięki swej skuteczności idealnie sprawdza się po zabiegach medycyny estetycznej oraz w codziennej ochrony przeciwsłonecznej. Wodoodporny i piaskoodporny zapewni ekstremalną ochronę Twojej skóry.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…