Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 26 kwietnia, 2019
iniekcja twarzy

Co warto wiedzieć o iniekcji twarzy?

Iniekcja twarzy to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet, mimo że budzi on wiele pytań i wątpliwości. Kilkanaście nakłuć igłą skutkuje piękną i gładką skórą, jednak wcześniej warto poznać kilka faktów na temat iniekcji.

Kiedy decydować się na iniekcję twarzy?

Zabieg iniekcji twarzy zalecany jest w sytuacjach, kiedy występujący naturalnie w skórze kolagen nie zapewnia jej już wystarczającego „podparcia”. Z wiekiem organizm wytwarza go w coraz mniejszych ilościach, dlatego na skórze pojawiają się zmarszczki i bruzdy. W czasie iniekcji do warstwy skóry właściwej wstrzykiwany jest wypełniacz, którym najczęściej jest właśnie kolagen. Uzupełnia on naturalny koloryt skóry, przywraca jej naturalne piękno i kontur twarzy.

Można się zastanawiać, czy podobnych efektów nie da się uzyskać stosując kremy zawierające w składzie kolagen. Niestety nie, ponieważ działają one tylko na wierzchnią warstwę skóry. Krem działa więc naskórkowo i nie może przeniknąć do skóry właściwej, co decyduje o tym, że nie przyniesie efektów porównywalnych z tymi, jakie zapewnia iniekcja.

Wybór bezpiecznego wypełniacza

Wybór wypełniacza nie może być kwestią przypadku. Powinien być omówiony z lekarzem specjalistą, który po analizie stanu skóry, stwierdzeniu ewentualnych chorób i oczekiwań pacjentki dobierze najlepszy preparat. Wybór najczęściej pada na kolagen. Spośród dostępnych na rynku kolagenów, wysokim uznaniem cieszy się kolagen NITHYA, zalecany szczególnie w celu redukcji objawów starzenia, regeneracji tkanek łącznych i korygowania zniekształceń genetycznych. Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu NITHYA są bardzo bezpieczne i mogą być stosowane niezależnie od wieku pacjenta. Preparat nie daje działań niepożądanych, nie wywołuje uczuleń, alergii czy innych reakcji układu odpornościowego. Procedura zabiegowa jest mało inwazyjna, komfortowa dla pacjenta i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Sam zabieg poprzedzany jest zwykle podaniem znieczulenia miejscowego leczonego obszaru. Należy liczyć się z ryzykiem powstania niewielkiego siniaka, może też wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość skóry twarzy. Ważne jest, że kolagen powinien być wstrzykiwany do skóry tylko przez wyszkolonego specjalistę.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…