Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 16 kwietnia, 2018
epilacja depilacja

Epilacja a depilacja – na czym polega różnica i którą opcję wybrać?

Pojęcie depilacji jest doskonale znane wszystkim kobietom. Od jakiegoś czasu popularność zyskuje jednak epilacja. To nie błąd w druku, ale nieco inna wersja pozbywania się niechcianego owłosienia.

Depilacja to różne sposoby na tymczasowe pozbycie się zbędnych włosów – metody takie jak plastry z woskiem, kremy, pianki i zwykłe maszynki do golenia pozwalają nam pozbyć się owłosienia na czas kilku dni lub kilku tygodni. Później konieczne jest powtórzenie zabiegu, co może być uciążliwe szczególnie przy bujnym lub ciemnym owłosieniu. Odpowiedzią na potrzeby osób, którym zależy na trwałym nie tymczasowym efekcie gładkiej skóry jest epilacja.

Epilacja oznacza sposób na trwałe usunięcie owłosienia z określonego obszaru. Najczęściej wykonuje się ją za pomocą lasera w gabinecie kosmetycznym. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów sprzętu do wykonywania tego zabiegu, ale nie wszystkie są równie skuteczne. Wybierając salon, w którym chcemy wykonać zabieg epilacji, trzeba więc zwrócić uwagę na kilka parametrów używanego tam sprzętu.

Epilacja może być zabiegiem niemal bezbolesnym – wszystko zależy od rodzaju głowicy stosowanej do jego przeprowadzenia. Dla osób obawiających się nieprzyjemnych doznań, dobrym wyborem będzie laser Depilight, wyposażony w chłodzoną gowicę oraz płynną regulację częstotliwości impulsu. Te elementy pozwalają na sprowadzenie ewentualnych intensywnych odczuć do minimum. Dużą zaletą tego sprzętu jest też znaczna powierzchnia kryształu wysyłającego sygnały do skóry – ma on wymiary 9×9 mm, dzięki czemu możemy szybko przeprowadzić epilację nawet na większej powierzchni, jak łydki, uda, czy plecy.

Zabieg epilacji daje trwały efekt, ale konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ich ilość, podobnie jak dokładne parametry lasera, ustalane są indywidualnie, w zależności od grubości i koloru owłosienia.

Do terapii należy się odpowiednio przygotować. Chociaż podczas samego zabiegu owłosienie musi być ogolona, to na miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem trzeba powstrzymać się od depilacji polegającej na pozbywaniu się włosków z cebulkami, czyli stosowania plastrów z woskiem i używania elektrycznego depilatora.

Skóra w dniu zabiegu powinna być dobrze nawilżona, gładka i pozbawiona zaczerwienień, ranek i innych obrażeń. W razie wątpliwości należy skonsultować stan skóry ze specjalistą, który wykona zabieg. Podczas terapii laserowej, w okresach pomiędzy zabiegami, należy unikać opalania się w solarium oraz narażania skóry na dłuższą ekspozycją na słońce. Obowiązkowe jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV. Z opalania należy zrezygnować już przed zabiegiem – skóra do epilacji powinna mieć naturalny kolor, by możliwe było dobranie odpowiednich parametrów sprzętu.

Metoda laserowa działa bowiem w oparciu o barwnik w naszej skórze i włosach, czyli melaninę. Największa jej ilość znajduje się w cebulce włosa. Laser oddziałuje na brązowy barwnik i w kontakcie z nim zamienia się w energię cieplną, doprowadzając do zniszczenia cebulki. Podczas jednego zabiegu część cebulek zostanie całkowicie zniszczonych, a inne będą tylko uszkodzone. Dlatego konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, aż do momentu, gdy nowe włosy przestaną się pojawiać.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…