Fototerapia LED światłem fioletowym

lampa led urządzenia

Fototerapia LED to skuteczny sposób na niedoskonałości skóry oraz uzupełnienie zabiegów medycyny i chirurgii estetycznej. Kluczowy jest kolor lamp, ponieważ każdy ma nieco inne działanie. Światło fioletowe stosuje się m.in. w terapii przeciw wypadaniu włosów. Lista wskazań jest jednak dłuższa.

Leczenie światłem

Odpowiedni rodzaj światła Led dobierany jest w zależności od problemu pacjenta. Ważne jest, by ustalić jaka ma być długość fal oraz czas naświetlania. Możliwości jest wiele, a każda z nich rekomendowana jest w przypadku odmiennych obszarów lecznicza.

Fototerapia lampami LED to nie tylko sposób leczenia chorób skóry czy poprawy jej kondycji. To również niezawodny środek uzupełniający zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej. Fototerapię Led wykorzystuje się przez wzgląd na zdolność szybkiej regeneracji skóry, skracania czasu gojenia, niwelowania siniaków oraz opuchlizny, a także redukcji bólu i działania antybakteryjnego. To sprawia, że efekty zabiegów i operacji są szybciej widoczne, a czas rekonwalescencji krótszy. Co więcej, efekt końcowy jest wzmocniony, przez co bardziej spektakularny.

Zabiegi fototerapii należą do grupy zabiegów bezbolesnych, nie powodują uszkodzenia tkanek skóry, a co za tym idzie, nie wymagają rekonwalescencji.

Światło fioletowe

Światło fioletowe to światło o średniej długości fal, więc efekty jego działania widoczne są tylko na poziomie naskórka. Ma właściwości antybakteryjnie, zwiększa uwalnianie melaniny i aktywuje melanocyty. To wpływa na pigmentację i decyduje o tym, że fototerapia LED światłem fioletowym jest skuteczna w przypadku leczenia bielactwa.

Dokładne parametry naświetlania uzależnione są od stosowanych lamp. Lampa LED LPL emituje światło fioletowe o długości fal 415 i 635 nm i o różnej wartości przepływu. Dokładne ustawienia zależą od wskazania terapii. Zastosowane diody LED wysyłają impulsy o wysokiej mocy, dzięki czemu leczenie chorób skóry staje się skuteczne. Liczba promieni światła, która faktycznie przenika do skóry to tylko 5-10%. Dlatego impuls musi być dostatecznie silny, inaczej nie przyniesie efektów. Zabiegi z wykorzystaniem czerwonego światła trwają od 5 do 15 minut, a po ich zakończeniu nie ma żadnych ograniczeń, które mogłyby zakłócać natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Wskazania i przeciwwskazania

Fototerapia światłem fioletowym jest polecona w przypadku, gdy celem ma być przyspieszenie gojenia ran i poparzeń, redukcja przebarwień, cellulitu czy niwelowanie bólu spowodowanego różnymi schorzeniami. Stosuje się ją pomocniczo w terapii przeciw wypadaniu włosów i leczeniu skóry głowy. Dobre efekty obserwuje się także w leczeniu trądziku.

Istnieje kilka przypadków, które stanowią przeciwwskazania do stosowania fototerapii. Są to: ciąża, nowotwór, porfiria, padaczka, uczulenie na światło oraz przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji. W przypadku stwierdzenia jednego z wymienionych specjalista powinien odmówić wykonania zabiegu fototerapii.

Archiva

Esthetic Medical Innovation 2022 | Projekt i wykonanie Norten.pl