Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 8 lutego, 2019
Światło niebieskie

Fototerapia LED światłem niebieskim

Lampy LED stały się standardem wyposażenia nowoczesnych gabinetów medycyny estetycznej. Stwarzają możliwość wyboru koloru światła, który rozwiązuje konkretny problem skóry. Światło niebieskie wpływa na stan jej wierzchniej warstwy, działając antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Sprawdź czy polecane jest właśnie tobie.

Leczenie światłem

Fototerapię LED zaleca się wyjątkowo często przez wzgląd na szeroki wachlarz problemów skórnych, które rozwiązuje. Nie chodzi jednak o to, że jest to magiczne panaceum na wszystko. Fototerapia opiera się na doborze odpowiedniego koloru światła, które w zależności od długości fal, ma różny wpływ na skórę. W ten sposób można dostosować terapię do konkretnych dolegliwości.

Zabiegi fototerapii są popularne nie tylko przez wzgląd na swoją uniwersalność i skuteczność. Pacjenci chętnie zgadzają się na nie, bo są bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymagają specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem skórę wystarczy oczyścić, a po jego zakończeniu zastosować odpowiednio dobrany krem. Działanie lamp LED na skórę jest bardzo łagodne, co gwarantuje bezpieczeństwo i brak działań niepożądanych. Nie uszkadza DNA, a tym samym nie ma działania rakotwórczego. Dla osiągnięcia zamierzonych efektów należy wykonać serię 10 – 20 zabiegów, co 2 – 3 dni.

Światło niebieskie

Światło niebieskie to światło o krótkiej długości fal, co oznacza, że oddziałuje głównie na wierzchnią warstwę skóry. Efekty jego działania są więc widoczne gołym okiem. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, hamuje stany zapalne u pacjentów z trądzikiem pospolitym i różowatym. Światło to jest w stanie niszczyć bakterie, nie naruszając przy tym tkanek skóry, dzięki czemu pozostaje w pełni bezpieczne. Minimalizuje trądzik, jednocześnie lecząc w bardzo krótkim czasie. Ponadto ściąga pory, zapobiega rogowaceniu skóry i zwalcza łupież.

Fototerapia przynosi zamierzone skutki tylko pod warunkiem, że wykonywana jest sprzętem najwyższej jakości. Najlepsze efekty zabiegowe pośród urządzeń dostępnych na rynku zapewniają obecnie lampy LED LPL. Wyposażone są w diody emitujące światło o wyjątkowo dużej mocy. To sprawia, że czas leczenia jest krótszy w porównaniu z innymi urządzeniami. Zabieg z wykorzystaniem niebieskiego światła trwa tylko 10 minut, gwarantując przy tym najlepsze wyniki. Co ważne, po zabiegu można od razu wrócić do obowiązków dnia codziennego.

Wskazania i przeciwwskazania

Fototerapia światłem niebieskim to najlepsze rozwiązanie dla osób, które borykają się ze skórą problematyczną, tłustą, o rozszerzonych porach. Po zabiegu wszelkie zanieczyszczenia skóry zostają skutecznie usunięte, dzięki czemu następuje widoczna poprawa kondycji i stanu skóry.

Ważne by wiedzieć, że istnieje kilka sytuacji, w których fototerapia nie jest stosowana. Przeciwwskazaniem są: ciąża, nowotwór, porfiria, padaczka, uczulenie na światło oraz przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji. W przypadku wystąpienia któregoś z nich, fototerapia powinna być kategorycznie odradzana.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…