Lampy LED stały się standardem wyposażenia nowoczesnych gabinetów medycyny estetycznej. Stwarzają możliwość wyboru koloru światła, który rozwiązuje konkretny problem skóry. Światło niebieskie wpływa na stan jej wierzchniej warstwy, działając antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Sprawdź czy polecane jest właśnie tobie.
Leczenie światłem
Fototerapię LED zaleca się wyjątkowo często przez wzgląd na szeroki wachlarz problemów skórnych, które rozwiązuje. Nie chodzi jednak o to, że jest to magiczne panaceum na wszystko. Fototerapia opiera się na doborze odpowiedniego koloru światła, które w zależności od długości fal, ma różny wpływ na skórę. W ten sposób można dostosować terapię do konkretnych dolegliwości.
Zabiegi fototerapii są popularne nie tylko przez wzgląd na swoją uniwersalność i skuteczność. Pacjenci chętnie zgadzają się na nie, bo są bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymagają specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem skórę wystarczy oczyścić, a po jego zakończeniu zastosować odpowiednio dobrany krem. Działanie lamp LED na skórę jest bardzo łagodne, co gwarantuje bezpieczeństwo i brak działań niepożądanych. Nie uszkadza DNA, a tym samym nie ma działania rakotwórczego. Dla osiągnięcia zamierzonych efektów należy wykonać serię 10 – 20 zabiegów, co 2 – 3 dni.
Światło niebieskie
Światło niebieskie to światło o krótkiej długości fal, co oznacza, że oddziałuje głównie na wierzchnią warstwę skóry. Efekty jego działania są więc widoczne gołym okiem. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, hamuje stany zapalne u pacjentów z trądzikiem pospolitym i różowatym. Światło to jest w stanie niszczyć bakterie, nie naruszając przy tym tkanek skóry, dzięki czemu pozostaje w pełni bezpieczne. Minimalizuje trądzik, jednocześnie lecząc w bardzo krótkim czasie. Ponadto ściąga pory, zapobiega rogowaceniu skóry i zwalcza łupież.
Fototerapia przynosi zamierzone skutki tylko pod warunkiem, że wykonywana jest sprzętem najwyższej jakości. Najlepsze efekty zabiegowe pośród urządzeń dostępnych na rynku zapewniają obecnie lampy LED LPL. Wyposażone są w diody emitujące światło o wyjątkowo dużej mocy. To sprawia, że czas leczenia jest krótszy w porównaniu z innymi urządzeniami. Zabieg z wykorzystaniem niebieskiego światła trwa tylko 10 minut, gwarantując przy tym najlepsze wyniki. Co ważne, po zabiegu można od razu wrócić do obowiązków dnia codziennego.
Wskazania i przeciwwskazania
Fototerapia światłem niebieskim to najlepsze rozwiązanie dla osób, które borykają się ze skórą problematyczną, tłustą, o rozszerzonych porach. Po zabiegu wszelkie zanieczyszczenia skóry zostają skutecznie usunięte, dzięki czemu następuje widoczna poprawa kondycji i stanu skóry.
Ważne by wiedzieć, że istnieje kilka sytuacji, w których fototerapia nie jest stosowana. Przeciwwskazaniem są: ciąża, nowotwór, porfiria, padaczka, uczulenie na światło oraz przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji. W przypadku wystąpienia któregoś z nich, fototerapia powinna być kategorycznie odradzana.
Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…
Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…
Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…