Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Infuzja tlenowa

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować problem u źródła należy najpierw zrozumieć jego mechanizm działania. Do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki ciała niezbędny jest tlen. Nie inaczej jest w przypadku włosów, które dzięki niemu mogą prowadzić odpowiednio długi cykl życia, od pojawienia się cebulki aż do powstania grubej, lśniącej łodygi. W czasach, w których wiele osób zmaga się z przemęczeniem czy stresem mikrokrążenie na skórze głowy jest osłabione, a to nie sprzyja komórkom włosowym. Chcąc poprawić gęstość włosów warto skorzystać z zabiegu infuzji tlenowej.

Infuzja tlenowa skóry głowy – na czym polega?

Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu do głębokich warstw skóry wysokocząsteczkowego skoncentrowanego do około 95% tlenu oraz składników aktywnych dobranych indywidualnie do potrzeb pacjenta. Wszystko odbywa się przy użyciu wysokiego ciśnienia i wykonane jest za pomocą specjalnego urządzenia. Infuzja tlenowa skóry głowy przyspiesza leczenie stanów zapalnych oraz wspomaga procesy regeneracji. Poprawia również ukrwienie skóry i przyspiesza transport składników aktywnych do jej głębokich warstw. Co więcej, duża dawka tlenu dostarczonego do skóry głowy wpływa na zmniejszenie reaktywności pracy gruczołów łojowych oraz redukcję kolonii bakterii beztlenowych, które mogą być przyczyną zapalenia mieszków włosowych. W efekcie włosy rosną szybciej, a mniej z nich wypada. 

Kto powinien skorzystać z infuzji tlenowej?

Zabieg sprawdzi się u osób, u których z powodu stresu i zmęczenia ukrwienie skóry głowy jest zaburzone. Będzie również odpowiedni dla wszystkich, którzy chcą wyeliminować problem wypadających włosów, problemy łojotokowe, łupież czy stany zapalne. Co więcej, zabieg sprawia, że wchłanianie przez skórę składników aktywnych jest dużo większe, dlatego można skutecznie odżywić komórki włosowe. Infuzja tlenowa jest całkowicie bezpieczna, nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka i nie ma skutków ubocznych, dlatego można wykonać ją u każdej osoby.

Archiva

Esthetic Medical Innovation 2023 | Projekt i wykonanie Norten.pl