Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 8 stycznia, 2020

Jak medycyna estetyczna pomaga uśmierzyć ból?

Zwykło się myśleć, że kliniki medycyny estetycznej dbają wyłącznie o urodę. Tymczasem okazuje się, że w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych można skorzystać z zabiegów leczniczych, uśmierzających ból. Jest to możliwe dzięki najnowszej technologii stosowanej Większość osób kojarzy zabiegi medycyny estetycznej z metodami, które mają na celu naturalną poprawę wyglądu. w urządzeniu Cryo T-Shock.

Nowe oblicze medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to dziedzina, która wciąż mylnie kojarzona jest ze skalpelem, agresywnym odsysaniem tłuszczu lub powiększaniem piersi – stanowiących element chirurgii plastycznej. W zakresie medycyny estetycznej pozostają wszelkie metody, które mają na celu naturalną poprawę wyglądu, a więc taką, która nie powoduje efektu sztuczności. Nie ma tu miejsca na implanty czy cięcia skóry. Poszczególne zabiegi w naturalny sposób stymulują skórę do odnowy, produkcji kolagenu czy redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki najnowszej technologii efekty są porównywalne z efektami, jakie dają zabiegi chirurgiczne. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób regularnie odwiedza gabinety kosmetyczne, w których modeluje i odmładza swoją skórę.

Mogłoby się wydawać, że zabiegi medycyny estetycznej to domena ludzi (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), dla których wygląd odgrywa bardzo ważną rolę. Tymczasem coraz częściej można się spotkać z sytuację, w której zabiegi medycyny estetycznej stosowane są w ramach fizjoterapii i leczenia bólu. To sprawia, że gabinety kosmetyczne stają się celem pracowników biurowych, sportowców oraz osób starszych lub rekonwalescentów.

Zabiegi łagodzące ból

Zabiegi, które nie tyle mają na celu poprawę wyglądu czy kondycji skóry, ile uśmierzenie bólu są coraz bardziej popularne w gabinetach medycyny estetycznej. Za ich pomocą można złagodzić nawet najbardziej bolesne stany, od zapalenia stawów po ból fantomowy. Aby było to możliwe, należy skorzystać z zabiegów, które przeprowadzane są za pomocą innowacyjnych urządzeń, takich jak  CRYO T-SHOCK. To przykład zaawansowanej technologii, która w ciągu kilku minut stymuluje naturalny proces redukcji bólu i aktywuje procesy przeciwzapalne. Metoda działania CRYO T-SHOCK polega na wywołaniu szoku termicznego za sprawą stosowania naprzemiennego ciepła i zimna. Natychmiastowy efekt chłodzenia skóry i działania przeciwbólowego osiąga się już podczas pierwszego zabiegu. W czasie jego wykonywania dochodzi do uwolnienia endorfin, co dostarcza organizmowi sporej dawki energii. Ulga w bólu i stanach zapalnych to efekt, który można odczuć natychmiast po zabiegu. W wielu przypadkach wystarczy wykonać tylko jeden zabieg, jednak seria zapewnia rezultaty, które utrzymają się przez dłuższy czas. Wówczas efektem finalnym jest redukcja bólu i oznak stanu zapalnego na wiele tygodni. Rezultaty te można potwierdzić na podstawie badania krwi.

Wysoka skuteczność CRYO T-SHOCK wynika ze stosowanego ciepła i zimna, które powszechnie stosowane są w leczeniu bólu. Wskazaniem są różnego rodzaju dolegliwości spowodowane np. przez napięcie mięśniowe, ale i bardziej poważne stany, takie jak tzw. łokieć tenisisty czy zespół cieśni nadgarstka. W dziedzinie fizjoterapii CRYO T-SHOCK okazuje się znacznie bardziej wszechstronny niż terapia tekarowa. Przewaga urządzenia polega na większej skuteczności w łagodzeniu bólu i zmniejszaniu stanu zapalnego, ale też w tym, że metoda jego działania jest bardziej odpowiednia dla ostrych faz bólu.

Odczuwanie bólu to dolegliwość uniwersalna, która dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn, pracowników biurowych oraz osób bardzo aktywnych fizycznie, młodych, ale też tych w zaawansowanym wieku. Przyczyny z reguły są różne, jednak rozwiązanie może być jedno – naturalny sposób łagodzenia bólu, który stanowi doskonałą alternatywę dla doraźnych metod farmakologicznych. CRYO T-SHOCK to technologia, która służy nie tylko pielęgnacji piękna, ale i zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…