Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 15 czerwca, 2018
medycyna estetyczna a zycie seksulane

Jak medycyna estetyczna zmienia jakość życia seksualnego?

Lepszy wygląd i pokonanie kompleksów pozwalają nam poczuć się pewniej. Medycyna estetyczna wkroczyła w nowy obszar i wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, które potrzebują pomocy w problemach intymnych. Ginekologia estetyczna przestała być tabu i jest coraz bardziej świadomie wykorzystywana przez pacjentki.

W ginekologii estetycznej wszystkie zabiegi nastawione są na podwójny cel – mają poprawiać nie tylko wygląd okolic intymnych, ale przede wszystkim wpływać pozytywnie na ich funkcjonowanie. Bywa ono zaburzone przez przebyte porody, wiek lub po prostu anatomiczną budowę. Niezależnie od przyczyny, lekarze są zgodni – nie warto godzić się na dyskomfort lub ból, bo z problemami intymnymi można skutecznie poradzić sobie za pomocą lasera.

Wykorzystywane w tych zabiegach lasery oddziałują na śluzówkę oraz skórę. Dzięki temu mogą zagwarantować holistyczny efekt – powodują obkurczenie naczyń, odbudowują tanki i rozjaśniają skórę. Pacjentkami, które najczęściej potrzebują pomocy ze strony ginekologii estetycznej, są kobiety, które mają za sobą naturalne porody oraz kobiety po menopauzie. W obu przypadkach najpopularniejszym problemem jest nietrzymanie moczu. Dotyka on nawet co drugą kobietę i jest związany z osłabieniem tzw. mięśni Kegla.

Choć dolegliwość jest powszechna, wiele kobiet godzi się z nią i nie szuka pomocy u specjalistów. W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są zabiegi przy użyciu lasera CICU-VR. To pierwszy laser CO2 z automatyczną głowicą endowaginalną. Laser wyróżnia się stabilną mocą oraz równomierną jakością wiązki lasera. Wiązka emitowana przez urządzenie dociera do skóry właściwej powodując silną regenerację, znakomicie poprawiając jej elastyczność, likwidując także przebarwienia i blizny. Technologia frakcyjna pozwala na wykonanie bardzo intensywnych zabiegów przy zminimalizowaniu odczuć bólowych pacjenta.

Efektem zabiegu jest nie tylko zlikwidowanie problemu nietrzymania moczu, ale także obkurczenie pochwy. To szansa na powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego, jeśli uległo ono pogorszeniu z wiekiem lub w wyniku naturalnych porodów. Laser pomoże także w przypadku kobiet, którym zależy na „odmłodzeniu” skóry warg sromowych i wzgórka łonowego – te okolice ulegają starzeniu tak samo jak reszta skóry. Warto więc zadbać o nie tak samo, jak dbamy o twarz i ciało.

Co ważne, zabiegi laserowe nie wymagają specjalnych przygotowań od pacjentki i są dostępne w coraz większej ilości klinik. Samo zastosowanie lasera nie jest bolesne i trwa krótko – po zabiegu można wrócić do swoich normalnych zajęć, nawet już tego samego dnia.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…