Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 28 marca, 2019
odmłodzić skórę dłoni

Jak odmłodzić skórę dłoni?

Pielęgnacja skóry dłoni jest zwykle niewystarczająca, a czasem wręcz pomijana. Warto o nią dbać, by nie tworzyła kontrastu do zadbanej skóry twarzy. Krem do rąk to za mało. Na szczęście jest jeszcze medycyna estetyczna.

Codzienna pielęgnacja skóry ukierunkowana jest zwykle na twarz, w tym okolice oka i dekolt. Tym obszarom poświęca się najwięcej uwagi, podczas gdy zapomina się o skórze dłoni. W efekcie nie tylko zdradzają one wiek, ale wręcz postarzają.

Problemy dłoni

Proces starzenia się skóry dłoni rozpoczyna się dość wcześnie, bo ok 30. roku życia. Do pierwszych oznak starzenia się dłoni zaliczamy zmarszczki oraz zmniejszoną elastyczność skóry. Staje się ona wyraźnie bardziej sucha, co świadczy o odwodnieniu. Wszelkie defekty wyglądu dłoni zdradzają, czy były one wystarczająco pielęgnowane, chronione przez promieniowaniem UV, niską temperaturą oraz suchym powietrzem. Najbardziej widoczne oznaki starzenia widać u osób, które wykonują pracę w trudnych warunkach atmosferycznych oraz tych, które na co dzień mają do czynienia z detergentami lub chlorowaną wodą. Niestety wciąż mało uwagi poświęca się dłoniom, a kobiety najczęściej zapominają o potrzebach skóry w tym rejonie lub też nie są ich świadome.

Jak zadbać o dłonie?

Przebarwienia i wystające żyły z pewnością nie dodają uroku dłoniom. Podobnie jak sucha, cienka i pozbawiona elastyczności skóra. Jeśli chcemy uniknąć tych dolegliwości, najlepiej im przeciwdziałać zanim jeszcze się pojawią. Oznacza to wykonywanie wszelkich czynności związanych z kontaktem z detergentami w rękawiczkach, regularne i systematyczne stosowanie wysokiej jakości kremu do rąk oraz filtru UV. Im wcześniej stanie się to rutyną, tym lepiej. Niestety najczęściej za późno jest już na prewencję, dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, których celem jest odmłodzenie skóry dłoni.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu młodego wyglądu dłoni, warto zdecydować się na jeden z zabiegów regenerujących. Mają one działanie dogłębne, dzięki czemu rewelacyjny wpływają na poprawę wyglądu i stanu skóry. Do wyboru są zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych laserów, autoprzeszczepy tkanki tłuszczowej i wypełniacze. Zanim jednak zdecydujemy się na skomplikowane zabiegi, warto skorzystać z nieinwazyjnych metod, np. urządzenia V-MAX, działającego w technologii HIFU. Wykorzystuje ona skoncentrowane wiązki fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, które powodują termiczne uszkodzenia, na skutek których dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej. To bezinwazyjna technika odmładzania i biorewitalizacji skóry, również tej na dłoniach. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Można go wykonywać przez cały rok, niezależnie od nasłonecznienia. Po serii zabiegów skóra dłoni staje się nawilżona, ujędrniona i zregenerowana. Przebarwienia i widoczność żył zostają w znacznym stopniu zredukowane.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…