Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 14 listopada, 2018
odchudzanie

Jak przywrócić jędrność skóry po odchudzaniu?

Efekty odchudzania są najczęściej powodem do dumy. Smukła sylwetka i niska waga to cel, który trudno osiągnąć. Często jednak towarzyszy mu skutek uboczny w postaci złej kondycji skóry. Jak przywrócić jej jędrność i elastyczność po dużej utracie masy ciała? Jest na to kilka skutecznych sposobów.

Skutki odchudzania

Kiedy mowa o skutkach odchudzania, wówczas skojarzenie jest tylko jedno – piękna, smukła sylwetka. W rzeczywistości jednak bardzo często towarzyszy jej skóra pozbawiona jędrności. Dlaczego tak się dzieje? Skóra zachowuje jędrność dzięki sieci połączeń elastyny i kolagenu. Ich włókna napinają naskórek, dzięki czemu pozostaje elastyczny. Niestety duże wahania wagi sprzyjają zaburzeniu fizjologicznych struktur skóry. Efektem są rozluźniające się połączenia podtrzymujące naskórek, czyli zwiotczała i pozbawiona jędrności skóra. To dość powszechny problem, z którym boryka się wiele kobiet. Należy szukać skutecznego rozwiązania, ponieważ wiotka skóra nie jest w stanie zregenerować się samoistnie. Potrzebuje naszego wsparcia i odpowiedniej pielęgnacji.

Jak przygotować skórę do odchudzania?

Jeśli chcemy cieszyć się elastyczną skórą po odchudzaniu, należy zadbać o nią zanim rozpoczniemy dietę i intensywny program ćwiczeń. Oto kilka rad, o których warto pamiętać:

Sport – to zawsze dobre rozwiązanie. Poprawia wydolność organizmu, dotlenia i działa zbawiennie na samopoczucie oraz wygląd. Wysiłek, zwłaszcza na świeżym powietrzu, sprawia, że skóra staje się bardziej ukrwiona, dotleniona i silniejsza.

Nawilżanie – nie można o nim zapomnieć. Trudno zachować dobrą kondycję skóry, kiedy nie jest ona w stanie ciągłego nawilżenia. Stosowanie odpowiednich kremów, peelingów czy masek pozwoli uniknąć efektu nadmiernie obwisłej skóry po odchudzaniu.

Masaże – zarówno te profesjonalne, jak i robione samodzielnie w domu. Wystarczy regularnie traktować skórę przyrządem do masażu, by po pewnym czasie zauważyć pierwsze efekty – poprawę ukrwienia i elastyczności skóry.

Dieta – zbilansowana. Należy unikać diet, które dążą do drastycznej utraty wagi w krótkim okresie. Skóra potrzebuje czasu na dostosowanie się do zmian jakie zachodzą w organizmie podczas odchudzania.

Zabiegi – zapobiegające utracie jędrności. Wykonywane w klinikach medycyny estetycznej, wzmacniają skórę, pomagają zachować jej jędrność, ale też wygładzają nierówności i napinają naskórek. Warto skorzystać z takich, które można wykonywać przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie, np. zabiegi V-Max HIFU.

Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu?

Najlepiej jest zapobiegać, a nie leczyć. Jeśli jednak kuracja odchudzania jest już za nami, a skóra została pozbawiona elastyczności, należy rozpocząć nową kurację – tym razem ujędrniania skóry. Po utracie dużej masy ciała jest ona rozciągnięta, szczególnie w miejscach, w których ubyło najwięcej tkanki tłuszczowej, czyli na brzuchu, uchach i ramionach. Z reguły im więcej kilogramów udało nam się zrzucić, tym bardziej wiotka jest skóra i tym trudniej będzie przywrócić jej jędrność. Nie jest to jednak niemożliwe. Oczywiście można stosować wszystkie wskazane wyżej metody, które zarówno zapobiegają utracie jędrności, jak i pomagają ją przywrócić. Jeśli jednak zwiotczałej skóry jest dużo, może się okazać, że potrzebny będzie zabieg chirurgiczny. Zanim do niego dojdzie, warto poszukać alternatywnych sposobów. Zabieg V-Max HIFU to jeden z nich. To nieinwazyjny, skuteczny i nowoczesny sposób na osiągnięcie rezultatów porównywalnych jedynie z efektami jakie zapewnia chirurgia plastyczna. Zaleca się go m.in. w przypadku braku elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała (również po ciąży). Polecany z uwagi na możliwość ujędrnienia każdej partii ciała oraz efekty, które są zauważalne już po pierwszym zabiegu.

Należy pamiętać, że przywracanie jędrności skóry po dużej utracie wagi wymaga stosowania odpowiedniej diety. Nie chodzi tu już o dietę odchudzającą, lecz o zdrową dietę, bogatą w witaminy i mikroelementy. Skórę należy pielęgnować w każdym możliwym aspekcie, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Podejście całościowe zapewnia w tym przypadku najlepsze rezultaty.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…