Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 11 kwietnia, 2019
pory

Jak skutecznie zmniejszyć pory?

Rozszerzone pory bardzo wyraźnie odznaczają się na skórze, ujmując jej urody. Wiele kobiet boryka się z tym problemem, nie wiedząc jak skutecznie go rozwiązać. Ważne, by przestrzegać kilku zasad pielęgnacji, a jeśli te zwiodą – wiedzieć na jaki zabieg medycyny estetycznej się zdecydować.

Dlaczego pory się zatykają?

Chcąc znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba poznać podstawową budowę i funkcje skóry. Jej elementem są gruczoły łojowe, które produkują łój – barierę ochronną dla skóry, która zapobiega przenikaniu zanieczyszczeń w jej głębsze partie. To on pomaga w utrzymaniu równowagi hydrolipidowej, chroniącej przed nadmierną utratą wody. Jest więc bardzo pożyteczny, ale tylko pod warunkiem, że jest produkowany w odpowiedniej ilości. Jeśli skóra produkuje zbyt dużo łoju, wówczas miesza się on z obumarłym naskórkiem i zanieczyszczeniami zalegającymi na skórze. Powstała w ten sposób mieszanina zalega przy ujściu kanałów gruczołów łojowych i zatyka je. To stwarza warunki do powstania zaskórników, ponieważ sebum produkowane przez takie zablokowane kanały utlenia się w kontakcie z powietrzem. Zaskórnik działa niczym korek, który skutecznie uniemożliwia dalsze wydobywanie się sebum. Jednak nie wszystkie ujścia kanałów gruczołów łojowych blokują się w ten sposób. W niektórych „korkach” tworzą się otwory, dzięki którym sebum może wydostać się na zewnątrz, ale skutkuje to poszerzeniem porów skórnych. Jeśli dzieje się tak często, pory nie kurczą się do pierwotnego rozmiaru i pozostają rozszerzone.

Jak odetkać pory?

Pielęgnacja skóry mająca na celu zapobieganie zatykaniu się porów nie jest skomplikowana, jednak wymaga systematyczności. Przede wszystkim skórę należy myć 2 razy dziennie łagodnymi preparatami, które nie wysuszają skóry (przesuszenie skóry łojotokowej zwiększa łojotok). Codzienne stosowanie toniku to kolejny krok. Najlepiej wybrać tonik roślinny, który przywróci skórze naturalne pH. Ważne, by unikać toników z alkoholem. Raz w tygodniu warto zastosować peeling, który usunie nadmiar sebum, martwe komórki i zanieczyszczenia zatykające pory. Należy ostrożnie postępować z makijażem. Przede wszystkim koniecznie trzeba go dokładnie zmyć przed spaniem, ponieważ pozostawianie go na skórze sprzyja powstawaniu zaskórników. Warto stosować bazę pod makijaż, która nie tylko zapewnia gładką skórę i wyrównuje koloryt cery, ale też zapobiega dostaniu się nadmiernej ilości makijażu do porów. Należy też unikać nakładania zbyt dużej warstwy makijażu. Ciężkie podkłady wnikają w pory i optycznie je powiększają, dlatego lepiej sięgnąć po lekkie, matujące podkłady. Ważne jest również, by w okresie letnim zabezpieczać skórę twarzy kremem z filtrem. Może zdarzyć się tak, że mimo właściwej pielęgnacji, nie radzimy sobie z nadmiarem łoju, a pory rozszerzają się i szpecą skórę. Najczęściej jednak mamy do czynienia z efektami wieloletnich zaniedbań, które nie są łatwe do usunięcia. Wówczas na ratunek przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najskuteczniejszych w walce w rozszerzonymi porami jest laser frakcyjny CICU VR. Stabilna wiązka lasera CICU tworzy drobne i precyzyjne strefy leczenia mikrotermicznego (micro-thermal treatment zones) na powierzchni skóry, wedle zasady wspomagania regeneracji kolagenu poprzez przenikanie głęboko do warstwy skóry właściwej i przyspieszenie jej regeneracji. Zabieg jest krótki, całkowicie bezbolesny i w pełni bezinwazyjny.

miracool
MIRACOOL – zintegrowany system redukcji tłuszczu
Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…