Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 27 maja, 2019
efekty

Jak szybko widać efekty zabiegów medycyny estetycznej?

Decyzja o wykonaniu zabiegu podejmowana jest zwykle z myślą o szybkich rezultatach. Niestety najczęściej trzeba na nie czekać. Jeśli zależy nam na natychmiastowych efektach, wybór zabiegu nie powinien być przypadkowy.

Ile trzeba czekać na efekty zabiegów?

Niestety to pytanie nie ma precyzyjnej odpowiedzi. Ilość zmiennych, które wpływają na czas oczekiwania na efekty zabiegów medycyny estetycznej jest zbyt duża. Rzecz jasna najważniejszy jest sam zabieg. Każdy ma inną specyfikę, odmienny sposób działania, stopień inwazyjności itd. Oczywiście przy opisie każdego jest informacja o tym, kiedy można spodziewać się efektów oraz jak długo się utrzymują. Należy jednak zwrócić uwagę, że za każdym razem taka informacja jest opatrzona słowem „mniej więcej” lub „średnio”. Daje nam to pewne wyobrażenie, jednak nie jest precyzyjne.

Istotne jest czy wykonanie zabiegu wiąże się z potrzebą rekonwalescencji z uwagi na opuchnięcia, zaczerwienienie lub inne dolegliwości skórne. Jak łatwo się domyślić, najpierw muszą one ustąpić, nim zaczniemy dostrzegać rezultaty zabiegu. Ważny jest również wiek, kondycja skóry oraz jej codzienna pielęgnacja. Oczywiście w grę wchodzą również indywidualne uwarunkowania genetyczne, które decydują o tym jak skóra reaguje na zabieg.

Zabiegi z efektem natychmiastowym

Choć trudno wymagać precyzyjnego określenia czasu, w którym będziemy mogli cieszyć się dobroczynnymi skutkami zabiegów, to jednak istnieją takie, które gwarantują natychmiastowe efekty. Oznacza to dosłowną poprawę kondycji skóry, jej ukrwienie, dotlenienie i odżywienie tuż po zakończeniu zabiegu. Określa się je mianem bankietowych, są szybkie, bezinwazyjne i bardzo skuteczne.

Zabieg bankietowy, który ostatnio zyskał wielką popularność i stał się ulubionym zabiegiem gwiazd to infuzja tlenowa. Jest to nowa, nieinwazyjna metoda odmładzania skóry za pomocą hiperbarycznego tlenu. Zabieg wykorzystuje infuzję, czyli wtłaczanie wnikanie rozpylonego wcześniej, dedykowanego cerze serum. Zabiegi tą metodą pozwalają na wypełnienie drobnych zmarszczek, redukcję cienkich linii, wygładzenie okolicy oczu i ust oraz poprawę konturów twarzy. Efekty metody, czyli widoczny lifting, świeżość i promienność skóry, są widoczne już po pierwszym zabiegu. Można wykonać go nawet w dzień wielkiego wyjścia i cieszyć się piękną skórą bez podrażnień.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…