Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 28 września, 2018
tlen skóra

Jak tlen wpływa na skórę?

Wiele się mówi o witaminach, minerałach i kwasach, które mają dobroczynny wpływ na skórę. Zapominamy przy tym, że jej kondycja w znacznej mierze zależy od tego, co dosłownie unosi się w powietrzu. Tlen, bo o nim mowa, to nie tylko niezbędny naszemu życiu pierwiastek. To jeden z najlepszych „kosmetyków”.

Zbawienny wpływ na skórę

Skóra i tlen to nierozerwalny duet. Podstawową funkcją skóry jest przecież oddychanie. Tlen gwarantuje jej właściwe działanie – odżywia komórki,  pobudza je do oddychania, zmniejsza zakłócenia pigmentacji skóry, wzmacnia pory skóry, tonizuje i przyspiesza proces gojenia się ran. Dodatkowo tlen opóźnia procesy starzenia, ma właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Działa na skórę nawilżająco, ponieważ na każdą cząsteczkę tlenu wprowadzoną w głąb skóry przypadają dwie cząsteczki wodoru tworzące cząsteczkę wody. Dobroczynny wpływ tlenu odczuwa również cały organizm, ponieważ przyspiesza on uwalnianie tłuszczu, poprawia aktywność immunologiczną organizmu, przyspiesza przemianę materii, a także poprawia wydajność psychofizyczną.

Pielęgnacja tlenem

Niestety różne przyczyny wpływają na to, że coraz mniej tlenu przedostaje się do komórek naszej skóry. Niedobór tego pierwiastka może być katastrofalny w skutkach, dlatego warto dostarczać go za pomocą kosmetyków oraz zabiegów kosmetycznych. Aby spowolnić procesy niedotlenienia skóry wskazane jest stosowanie tlenoterapii – najbardziej innowacyjną jej formą jest zabieg infuzji tlenowej. Polega ona na dostarczeniu skórze tlenu w jego czystej postaci.

Sam zabieg jest bardzo prosty i całkowicie bezbolesny. W czasie jego wykonywania da się odczuć przyjemny chłód powietrza odbijającego się od skóry. Zabieg rozpoczyna się od peelingu, dzięki któremu skóra jest oczyszczona i lepiej chłonie dobroczynne substancje. Następnie nakłada się na nią specjalną emulsję, w której składzie są nośniki tlenu. Tak przygotowaną skórę można poddać infuzji – za pomocą specjalnego aparatu kieruje się na skórę czysty tlen pod określonym ciśnieniem i odpowiedniej odległości. Efektem jest wytworzenie się na jej powierzchni próżni, dzięki której skóra pochłania rozprowadzoną na niej  emulsję.

Pozytywnych efektów infuzji tlenowej jest całe mnóstwo, m.in. nawodnienie, oczyszczenie i odżywienie skóry, widoczny lifting, redukcja i profilaktyka niewielkich zmarszczek, młodszy i promienny wygląd, rozjaśnienie przebarwień. Wystarczy jeden zabieg, by to wszystko stało się widoczne gołym okiem, a w ciągu kilku kolejnych dni rezultaty ulegają poprawie.

Zabieg infuzji tlenowej można wykonywać przez cały rok, bez względu na stopień nasłonecznienia. Jako jeden z niewielu zabiegów praktycznie nie ma przeciwwskazań, dlatego polecany jest osobom w każdym wieku, kobietom w ciąży oraz posiadaczom problematycznej cery.

Ciemna strona tlenu

Choć wpływ tlenu na skórę jest pozytywny, należy mieć świadomość, że posiada on także swoją ciemną stronę. Mowa o wolnych rodnikach, które można nazwać „wybrakowanymi” cząsteczkami tlenu. Niestety mamy z nimi do czynienia każdego dnia. Dzieje się tak dlatego, że podczas zużywania tlenu przez nasz organizm, powstają w nim REAKTYWNE formy tlenu, tzn. takie, którym zabrakło jednego elektrona. Tak powstają wolne rodniki zwane niesparowanymi. Dążą one do uzupełnienia tego braku, dlatego odbierają zdrowym komórkom elektrony, doprowadzając tym samym do niszczenia ich materiału genetycznego. Można minimalizować te szkody używając antyoksydantów, czyli tzn. przeciwutleniaczy, które oddają wolnym rodnikom swój elektron, doprowadzając do ich usunięcia z organizmu.

Zwiększona obecność wolnych rodników w organizmie zwana jest stresem oksytacyjnym. Dochodzi do niego wskutek promieniowania UV, które najbardziej niszczy materiał genetyczny skóry. Równie szkodliwe są: zanieczyszczenie środowiska, palenie tytoniu, zła dieta i przemęczenie fizyczne.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…