Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 29 października, 2019

Kiedy skóra wymaga odbudowy?

Odbudowa stanowi obowiązkowy etap właściwej pielęgnacji skóry. Zapewnia jej zdrowie, piękny wygląd i równowagę, dzieki której skóra funkcjonuje prawidłowo. Warto jednak wiedzieć, kiedy odbudowa skóry jest konieczna i w jakich sytuacjach należy zwrócić na nią szczególną uwagę.

Komu potrzebna jest odbudowa skóry?

Definicja słowa „odbudowa” sugeruje, że jest to działanie podejmowane w przypadku różnego rodzaju zniszczeń lub uszkodzeń. Nie inaczej jest w przypadku skóry. Odbudowę stosujemy więc wówczas, gdy skóra nosi ślady jakichkolwiek problemów, np. uszkodzony płaszcz lipidowy, stany zapalne, oznaki przedwczesnego starzenia czy hiperpigmentacja. Niestety większość współczesnych kobiet boryka się z podobnymi problemami, które wynikają z trybu życia, nieprawidłowej diety, stresu czy nieodpowiedniej pielęgnacji. Skoro więc są to tak powszechne dolegliwości, można powiedzieć, że odbudowa jest potrzebna każdej z nas. Ewentualny wyjątek mogą stanowić osoby, których stan skóry jest bardzo dobry, choć w tym przypadku odbudowa pełni rolę pielęgnacji profilaktycznej.

Co sprawia, że skóra potrzebuje odbudowy?

Problemy skórne powodowane są przez różnego rodzaju czynniki. Do najbardziej powszechnych należą:

  • promieniowanie UV – jest najczęstszą przyczyną wysuszenia skóry i naruszenia jej ochrony lipidowej.
  • niewłaściwa pielęgnacja – np. zbyt silne lub źle dobrane kosmetyki do mycia skóry.
  • wiek – naturalne procesy starzenia związane są ze zmniejszoną zdolnością produkcji kolagenu i elastyny.
  • zabiegi medycyny estetycznej – wiele z nich polega na celowym powodowaniu mikrouszkodzeń, które mobilizują skórę do samoodbudowy.
  • choroby skórne – np. rumień, wykwity czy przebarwienia są przyczyną naruszenia struktury naskórka.

Na szczęście każde z wyżej wymienionych zjawisk jest odwracalne. Oznacza to, że wystarczy podjąć odpowiednie kroki, by przywrócić skórze zdrowie i piękny wygląd.

Jak wspomagać odbudowę skóry?

Proces odbudowy skóry jest dość złożony i w przypadku każdego z nas może oznaczać coś troszkę innego. Wszystko zależy od tego, co dokładnie wymaga odbudowy – płaszcz lipidowy czy też struktura skóry. Dokładne określenie potrzeb staje się więc punktem wyjścia do wszelkich działań i warunkuje sukces. Tym niemniej pewne działania można uznać za uniwersalne. Podstawa to zdrowy i odpowiednio długi sen. Bez niego nie może być mowy o właściwej pielęgnacji skóry. Druga sprawa to dieta, która musi być zróżnicowana, bogata w witaminy i mikroelementy, pozbawiona nadmiaru cukru, alkoholu czy tłuszczu. Po trzecie jest to dobór właściwych kosmetyków, bogatych w składniki wspomagające odbudowę. Warto wyposażyć kosmetyczkę w preparaty, które uzupełniają się nawzajem. Przykładem jest serum do skóry twarzy L.AA.20% KWAS ASKORBINOWY, który posiada zdolność do inicjowania procesów wewnątrzkomórkowych, łagodzi stany zapalne skóry, podrażnienia, świąd oraz przyspiesza gojenie ran i wyprysków. Jego uzupełnieniem jest serum do stosowania na skórze w okolicy oczu L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY, który zapewnia maksymalną dzienną ochronę antyoksydacyjną przed wolnymi rodnikami. Stosując te dwa preparaty jednocześnie zapewniamy kurację odbudowującą całej skóry twarzy, w tym skóry w okolicy oka, która ma specyficzne potrzeby.

serum L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY
serum L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY
serum L.AA.20% KWAS ASKORBINOWY
serum L.AA.20% KWAS ASKORBINOWY

Warto mieć świadomość, że odbudowa to najważniejsza część tzw. piramidy młodości. Cała pielęgnacja bazuje właśnie na tym etapie, dlatego w pierwszej kolejności warto skupić się właśnie na nim. Odpowiednie nawyki i dieta to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Dobór odpowiednich kosmetyków znacznie przyspieszy jego osiągnięcie.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…