Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 27 marca, 2018
lampa led

Lampy LED w gabinetach medycyny estetycznej – co daje nam naświetlanie?

W gabinetach medycyny estetycznej nastawiamy się na zabiegi z użyciem igieł, specjalnych głowic albo aplikatorów, ale coraz częściej spotykamy w nich także lampy LED służące do naświetlania skóry. W jaki sposób (nie)zwykłe światło pomaga naszej skórze w regeneracji i czy może działać leczniczo?

Leczenie chorób skóry to proces wieloetapowy i długotrwały, a dermatolodzy są zgodni, że istotną rolę w jego powodzeniu pełni światło. Mowa o świetle LED i impulsach o odpowiedniej mocy, które pozwalają na skierowanie do skór y jak największej ilości promieni. Ze wszystkich promieni skierowanych na naszą skórę, tylko 5-10% dotrze do jej głębszych warstw i skutecznie wpłynie na procesy regeneracji.

Na rynku medycyny estetycznej popularność zyskuje lampa LED LPL, która wyróżnia się największą mocą światła wśród konkurencji oraz zastosowaniem jedynych na świecie lamp LED o najwyższej mocy. Jej skuteczność została potwierdzona przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

Lekarze stosują ją jako samodzielną metodę w leczeniu dolegliwości skórnych, ale także jako uzupełnienie innych, często inwazyjnych terapii. Zastosowanie światła jest bezbolesne i nie wykazało żadnych efektów ubocznych. Niewidoczne są także uszkodzenia tkanek, a pacjenci bezpośrednio po naświetlaniu mogą wrócić do swoich obowiązków.

Wskazania do zabiegu są bardzo szerokie. W zależności od koloru, światło działa w inny sposób i przeznaczone jest do terapii innego problemu.

Światło niebieskie zaleca się pacjentom walczącym z trądzikiem, łupieżem i uporczywym rogowaceniem skóry. Lekarze wybierają je często po wykonaniu inwazyjnego, powodującego dolegliwości bólowe zabiegu. Niebieskie promienie zmniejszają opuchliznę i dyskomfort, a także zmniejszają widoczne stany zapalne.

Światło czerwone, o najszerszym działaniu, wykazuje skuteczność w przyspieszaniu gojenia ran, oparzeń, regeneracji skóry po innych zabiegach, a także redukcji zmarszczek i hiperpigmentacji. Stosuje się je także przy zabiegach odmładzających, przerostowym zapaleniu błony śluzowej nosa, usuwaniu brodawek oraz w odnowie skóry głowy po zabiegach laserowych i chirurgicznych. Czerwone światło redukuje też widoczność siniaków i obrzęków.

Światło fioletowe wybierane jest dla pacjentów z przebarwieniami na skórze, trądzikiem, w przypadku łysienia i innych problemów ze skórą głowy oraz przy leczeniu niektórych ran i poparzeń. Ten rodzaj światła pomaga też łagodzić ból, a także działa skutecznie na cellulit.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…