Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 15 lipca, 2019
Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki na lato

Modelowanie sylwetki stało się bardzo popularnym zabiegiem, który stosuje się nie tylko w okresie wiosennym. Pierwsze efekty widoczne są od razu, dlatego wiele kobiet decyduje się na niego nawet tuż przed sezonem urlopowym. Warto jednak dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Modelowanie sylwetki, czyli…

Mówiąc o modelowaniu sylwetki, zdecydowana większość pacjentów klinik medycyny estetycznej ma na myśli wyszczuplenie ciała. Należy więc na samym początku zaznaczyć, że zabieg ten nigdy nie pozwoli uzyskać efektu odchudzania. Modelowanie to coś innego. Nie spowoduje zrzucenia zbędnych kilogramów, za to pozwoli zredukować nadmiar tłuszczu w miejscach, w których zalega mimo diety i aktywności fizycznej.

Delikatna redukcja tłuszczu nie jest jedynym efektem zabiegu modelowania sylwetki. Jest nim również ujędrnienie ciała. W rezultacie cieszymy się wyraźną poprawą wyglądu, jednak stan zdrowia pozostaje bez zmian.

HIFU jako metoda modelowania sylwetki

Medycyna estetyczna zna przynajmniej kilka skutecznych metod na modelowanie sylwetki. Dobiera się ze względu na indywidualne preferencje i oczekiwania. Najważniejsze jest jednak to, że modelowanie sylwetki nie wymaga użycia skalpela. Dzięki temu długotrwały proces rekonwalescencji czy konieczność pozostania w szpitalu na obserwacji zwyczajnie nie wchodzą w grę.

Zabieg modelowania sylwetki może być wykonany na rozmaitych częściach ciała – brzuch, uda, pośladki, piersi, szyja, dekolt oraz ramiona i dłonie. Specjalistyczne urządzenia wyposażone są w kardridże umożliwiające przeprowadzenie zabiegu również na twarzy. W zależności od tego jakie obszary ciała mają zostać poddane zabiegowi, lekarz dobiera odpowiednią metodę. Często wybór pada na HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound. Ta metoda polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach. Niszczy ona chore lub uszkodzone tkanki poprzez ablację.

Nie bez znaczenia pozostaje sprzęt, którym wykonuje się tego typu zabieg. V-MAX HIFU to urządzenie, które powstało wskutek zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Wyposażone jest w głowice do twarzy oraz ciała.Są one bardzo wygodne w użyciu i umożliwiają łatwy dostęp do każdego obszaru, dzięki czemu V-MAX może być wykorzystywany do modelowania praktycznie dowolnej partii ciała. Swoje działanie opiera na dwóch zjawiskach fizycznych. Pierwszy to efekt termiczny – na skutek absorpcji przez komórki fal ultradźwiękowych kumulowane jest ciepło powodujące koagulację tkanek. Drugim jest efekt mechaniczny – wytwarzanie pęcherzyków gazu wewnątrz komórek i narastanie ciśnienia w ich wnętrzu prowadzi do niszczenia struktur tkankowych.

W efekcie V-MAX poprawia elastyczność skóry, wygładza zmarszczki oraz poprawia jej ogólny wygląd. Wykazuje dużą skuteczność w zabiegach liftingu, a także modelowania sylwetki.

Modelowanie sylwetki jest zabiegiem bezpiecznym, dlatego nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do tego zabiegu. Nie powinien być wykonywany w czasie ciąży, w przypadku stanów zapalnych występujących w miejscu wykonywania zabiegu oraz przy stwierdzeniu zmian nowotworowych skóry.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, dlatego można go ponowić już po trzech miesiącach. W przypadku chęci powtórzenia warto odczekać właśnie taki okres. Co prawda rezultat zabiegu widoczny jest od razu po jego wykonaniu, jednak z czasem nasila się, by po 3 miesiącach prezentować najlepsze efekty. 

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…