Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 17 kwietnia, 2019
odbudowa skóry

Na czym polega odbudowa skóry?

Jednym z ważniejszych etapów pielęgnacji skóry jest jej odbudowa. Jednak co tak naprawdę kryje się pod tym, pozornie jasnym stwierdzeniem? W jaki sposób odbudowuje się skórę? Dlaczego skóra wymaga odbudowy? Okazuje się, że odpowiedzi może być więcej niż jedna.

Dlaczego skóra potrzebuje odbudowy?

Uszkodzenia skóry mogą mieć bardzo różną przyczynę. W zależności od tej przyczyny skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji odbudowującej. Częstym problemem jest niedostateczne nawilżenie skóry, która wymaga odbudowy warstwy lipidowej. Innym razem skóra bywa podrażniona zabiegami medycyny estetycznej i wymaga odbudowy i szybkiej regeneracji. Dopiero wówczas efekty zabiegu stają się zauważalne. Z wiekiem skóra traci jędrność  elastyczność, co staje się kolejnym „pretekstem” do odbudowy. Wówczas chodzi o uzupełnienie kolagenu i elastyny, których brakuje, ponieważ organizm produkuje ich coraz mniejszą ilość (niewystarczającą do zachowania młodo wyglądającej cery). Choroby skórne oraz problemy z cerą, np. rumień czy nadwrażliwość również wymagają odbudowy naskórka i wzmocnienia skóry właściwą. Wreszcie skóra może wymagać odbudowy po zimie, która nie jest okresem sprzyjającym z uwagi na negatywny wpływ ogrzewania, suchego powietrza we wnętrzach i mrozu na zewnątrz.

Jak odbudować skórę?

Odbudowa skóry to podstawa pielęgnacji skóry, bez której nie może być mowy o jej pięknym i zdrowym wyglądzie. Działania podejmowane na tym etapie to oczyszczanie i regeneracja. Oczyszczanie to stosunkowo łatwy proces, wystarczy dobrać taki specyfik, który będzie działać delikatnie i nie spowoduje przesuszenia skóry, ani jej podrażnienia. Jeśli zaś chodzi o regenerację, tu istotna staje się przyczyna, dla której skóra wymaga odbudowy.

Najczęściej zachodzi potrzeba odbudowy płaszcza lipidowego, który chroni skórę. Dobór właściwych kosmetyków i ich prawidłowe stosowanie wzmacnia rusztowanie skóry, które tworzą kolagen i elastyna. Skład jest więc kluczowy, ponieważ kombinacja konkretnych składników może pobudzić skórę nie tylko do odbudowy naskórka, ale i wzmocnienia skóry właściwej.

Ważne jest, aby dobrać specyfik do potrzeb skóry, pamiętając, że skóra w okolicy oczu jest szczególnie wrażliwa. Do jej odbudowy warto użyć kombinacji kwasu askorbinowego i witaminy  E. Taki skład wzmocniony dodatkowo witaminę B5 ma serum L.AA.5% marki Be Ceuticals. Polecany szczególnie do odbudowy i korekty skóry w okolicach oczu, sprawia, że kontur oka jest bardziej wyrazisty, skóra promienna, a opuchnięcia i cienie pod oczami zredukowane. Stosowanie go daje gwarancję bezpiecznej pielęgnacji bez podrażnień.

Inaczej jest w przypadku skóry uszkodzonej podczas zabiegów medycyny estetycznej. Po zabiegu twarz jest czerwona, obrzęknięta i szorstka. Złuszczenie i gojenie trwa zazwyczaj kilka dni, dlatego skóra wymaga regeneracji, redukcji podrażnień i zaczerwienienia. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się serum CERAMIDY 1% marki Be Ceuticals. Zawarte z nim ceramidy i retinol  gwarantują całkowitą odbudowę, wygładzenie i nawilżenie skóry. Ten specyfik odbudowuje również barierę lipidową, a także ma działanie przeciwzmarszczkowe. Odbudowa skóry zalecana jest większości kobiet, z uwagi na powszechne problemy skórne. Jeśli jednak ktoś ma to szczęście i jego skóra jest w pełni sił i blasku, wówczas jej odbudowę warto potraktować jak profilaktykę. Odpowiednie nawyki pielęgnacyjne i dobór odpowiednich kosmetyków sprawi, że wiele dolegliwości nigdy się nie pojawi.

L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY + WITAMINA E
Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…