Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 16 sierpnia, 2018
nietrzymanie moczu

Nowy sposób na nietrzymanie moczu

Problem nietrzymania moczu jest bardziej powszechny niż można przypuszczać. Objawy nie należą do przyjemnych. Przyczyn jest wiele, rozwiązań kilka. Istnieje jednak metoda, która pozwala w 15 minut pozbyć się tej wstydliwej dolegliwości.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – czym jest?

Nietrzymanie moczu wg specjalistycznej definicji to niezależny od woli wyciek moczu. Istnieją różne rodzaje tej dolegliwości, np. naglące nietrzymanie moczu, mieszane nietrzymanie moczu i najczęściej diagnozowane WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU. Według WHO (World Health Organization – Światowa Organizacja Zdrowia) problem jest bardzo rozpowszechniony i wg badań stanowi niemal połowę wszystkich przypadków nietrzymania moczu. To dolegliwość, która znacznie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn i nasila się wraz z wiekiem. Powszechnie uważa się, że jest to problem starszych kobiet, tymczasem może dotyczyć również młodych dziewczyn.

WNM polega na mimowolnym wycieku moczu, jednak cechą wyróżniającą ten typ dolegliwości jest fakt, że występuje podczas wysiłku, kichania lub kaszlu. Za wysiłek uważa się w tym przypadku wszystkie czynności, które powodują wzrost ciśnienia w brzuchu.

Przyczyną WNM u kobiet jest nieprawidłowy mechanizm zamknięcia cewki moczowej. Najczęściej powoduje go poród i wszelkie komplikacje okołoporodowe, ale również niedobory hormonalne związane z okresem przekwitania, przebyte operacje cewki moczowej, radioterapia czy wady wrodzone.

Wyróżnia się trzy stopnie ciężkości wysiłkowego nietrzymania moczu. Początkowo (stopień I) mocz wycieka przy dużym wysiłku fizycznym, takim jak dźwiganie czy kaszel, stopniowo jednak (stopień II) wyciek powoduje lżejszy wysiłek fizyczny, np. wstawanie lub chodzenie. W skrajnych przypadkach (stopień III) nietrzymanie moczu występuje w czasie spoczynku, także w pozycji leżącej.

Nowy sposób leczenia

Do tej pory leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu przyjmowało dwie formy: leczenie zachowawcze lub zabiegi inwazyjne. W pierwszym przypadku stosowało się ćwiczenia, za pomocą których kobieta miła nauczyć się świadomego wzmacniania mięśni dna miednicy, elektrostymulację lub biofeedback, czyli kontrolowane zarówno przez lekarza jak i pacjentkę ćwiczenia skurczów dna miednicy przy zastosowaniu specjalnej aparatury. Ograniczeniem tego typu rozwiązania był warunek, że mamy do czynienia z nietrzymaniem moczu pierwszego stopnia. Inna sprawa, że uzyskanie efektów wymagało czasu. Zabiegi inwazyjne stosowało się w przypadku II i III stopnia, a rezultaty odczuwalne były o wiele szybciej. Niestety wiązały się one z bólem i kilkutygodniowym okresem nieprzyjemnej rekonwalescencji.

Obecnie kobiety mogą zdecydować się na zupełnie nowe rozwiązanie, które łączy w sobie wszelkie pozytywne aspekty leczenia – nowoczesny laser frakcyjny CICU VR w pełni automatyczną głowicą endowaginalną.

Zabieg wykonany za jego pomocą:

  • wyraźnie zmniejsza i łagodzi objawy wysiłkowego nietrzymania moczu,
  • jest bezinwazyjny,
  • jest całkowicie bezbolesny, więc nie podaje się przy nim znieczulenia,
  • nie wymaga rekonwalescencji,
  • jest przeprowadzany przez w pełni zautomatyzowany system.

Technologia CICU VR uznana jest obecnie za najnowocześniejszy sposób leczenia rozmaitych dolegliwości. Ceniona jest za niezawodną precyzję, bezpieczeństwo i wygodę stosowania. Zabieg trwa ok 15 min i przez wzgląd na niestosowanie skalpela oraz znieczulenia pozwala uniknąć skutków ubocznych oraz powikłań.

Możliwość skorzystania z tak dogodnej formy łagodzenia objawów WNM zachęca do wykonania zabiegu. Okazuje się, że w tym przypadku czas ma ogromne znaczenie. Nie warto zwlekać i pozwalać na to, by problem się nasilał, gdyż coraz trudniej będzie o poprawę. Z drugiej strony, nie warto się męczyć, ograniczać lub narażać na wstydliwe sytuacje, które niewątpliwie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Trzymajmy się więc zasady, że im szybciej tym lepiej… a z CICU VR szybko, bezboleśnie i bezpiecznie.

Zobacz podobne posty
Blog
smart mirror
20 września, 2022
Analiza skóry – dlaczego warto ją zrobić?

Wizyty w drogeriach nie należą do łatwych zadań. Producenci oferują kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej,…

Blog
fototerapia
12 sierpnia, 2022
Fototerapia – na czym polega terapia światłem? Wskazania i przeciwskazania

Fototerapia to metoda lecznicza znana już od bardzo dawna, jednak dopiero współczesne technologie i profesjonalne urządzenia…

Blog
infuzja wypadanie włosów
21 lipca, 2022
Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować…