Obkurczanie pochwy bez skalpela

Obkurczanie pochwy

Zabieg obkurczania pochwy staje się koniecznością dla wielu kobiet, zwłaszcza jeśli mają za sobą poród siłami natury. Tradycyjny sposób jego wykonania wiąże się z koniecznością użycia skalpela, długą rekonwalescencją i bólami, których jednak można uniknąć.

Przyczyny problemu

Do rozluźnienia pochwy dochodzi najczęściej wskutek wielokrotnych porodów, a także menopauzy. W obu przypadkach bezpośrednią przyczyną problemu jest utrata elastyczności pochwy oraz spadek napięcia mięśni dna miednicy. Konsekwencje niosą ze sobą dyskomfort, a czasem również ból. Luźność pochwy najczęściej prowadzi do utraty funkcjonalności tego narządu. Satysfakcja z pożycia seksualnego spada, wysiłkowe nietrzymanie moczu daje się we znaki, aż w końcu dochodzi do utraty komfortu życia i pewności siebie. Tak więc z jednej strony są to dolegliwości fizyczne, z drugiej zaś psychiczne.

W zależności od przyczyny luźność pochwy może stać się problemem kobiet w stosunkowo młodym wieku. Przykre skutki są poważnym argumentem do szukania pomocy u specjalistów.

Tradycyjny zabieg kontra nowe rozwiązanie

W przeszłości kobiety chcące przejść zabieg odnowy i obkurczania pochwy, musiały poddać się zabiegowi chirurgicznemu, do którego musiały się przygotować, a po jego wykonaniu… cierpieć. Najpierw konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych zleconych przez ginekologa. Specjalista musi ocenić florę bakteryjną pochwy i wykluczyć obecność stanu zapalnego. Konieczne jest wykonanie cytologii i przezpochwowego badania USG. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a gojenie powstałych w jej wyniku ran trwa zwykle ok tygodnia. Dłużej, bo ok. 1,5 miesiąca utrzymują się obrzęki. Często występuje też podwyższona temperatura ciała oraz bóle, z którymi można sobie radzić za pomocą leków przeciwbólowych. Zwykle po 8 tygodniach odbywa się wizyta kontrolna, na której oceniane są efekty zabiegu. Niedogodności, długi czas rekonwalescencji oraz ból sprawiły, że zaczęto poszukiwać innych metod leczenia luźności pochwy.

Alternatywą dla tradycyjnego zabiegu chirurgicznego jest zabieg laserowego obkurczania pochwy. W pełni zautomatyzowany laser frakcyjny CICU VR zapewnia nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji. Wskazania do wykonania takiego zabiegu to nie tylko syndrom rozluźnienia pochwy, ale również jej suchość, zmiana barwy warg sromowych czy wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Do niewątpliwych zalet takiego zabiegu należy zaliczyć krótki czas trwania – zaledwie ok. 15 minut. Dla innych najważniejszy będzie z kolei brak bólu, zarówno podczas wykonywania zabiegu, jak i po jego zakończeniu, co też wiąże się z brakiem konieczności podawania znieczulenia.

W rezultacie wykonania zabiegu laserowego obkurczania pochwy siła jej mięśni oraz jej elastyczność zostają wzmocnione. Ścianki pochwy zostają odnowione i obkurczone, a kontrola nad trzymaniem moczu zauważalnie się zwiększa. Ostateczny efekt jest porównywalny z tym, jaki daje zabieg chirurgiczny, co niewątpliwie przemawia na korzyść lasera.

Archiva

Esthetic Medical Innovation 2023 | Projekt i wykonanie Norten.pl