Po co stosować peeling?

peeling

Pielęgnacja skóry opiera się o wiele przeróżnych zabiegów, wśród których często wymienia się peeling. Często go stosujemy, nie zastanawiając się po co to robimy. Okazuje się, że peeling ma bardzo dobry wpływ na wygląd skóry, pod warunkiem, że wykonuje się go prawidłowo.

Peeling, czyli co?

Peeling to prosty zabieg polegający na złuszczaniu, czyli usuwaniu martwego naskórka. Najogólniej mówiąc, wykonuje się go w celu wygładzenia skóry, poprawy jej stanu i wyglądu. Jest to jednak spore niedopowiedzenie. Regularne stosowanie peelingu sprawia, że skóra jest nie tylko gładsza, ale też bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona. Co za tym idzie, wydaje się młodsza i piękniejsza.

Zasada działania peelingu jest prosta – w trakcie mycia zawarte w nim drobinki ścierające usuwają fragmenty martwego naskórka. Dla kondycji skóry to bardzo ważne, ponieważ nadmiar takiego naskórka może prowadzić do zatkania porów. To uniemożliwia skórze oddychanie i jest przyczyną wyprysków. Poza tym nieoczyszczona skóra twarzy sprawia wrażenie poszarzałej i pozbawionej blasku cery.

Skóra po peelingu

Promienna cera to zaledwie początek listy korzyści, jakie przynosi regularne stosowanie peelingu. Warto wiedzieć, że skóra oczyszczona z resztek martwego naskórka lepiej reaguje na preparaty pielęgnacyjne, takiej jak kremy czy maseczki.

Peeling polecany jest też osobom, które borykają się z przebarwieniami spowodowanymi nadmierną ekspozycją na słońce, ponieważ wyrównuje koloryt skóry. W tej roli idealnie sprawdza się PEELINGUJĄCY ŻEL OCZYSZCZAJĄCY BE WHITE .1%, który nie tylko redukuje przebarwienia, ale też widocznie rozjaśnia cerę. Nie bez znaczenia jest fakt, że można go stosować przez cały rok.

Sposób w jaki stosuje się peeling również przynosi korzyści. Delikatny masaż wpływa korzystnie na mikrokrążenie i działa relaksująco.

Do pozytywnych efektów stosowania peelingu warto zaliczyć dodatkowo:

  • wzmocnienie struktury skóry,
  • odżywienie i dotlenienie skóry,
  • regeneracja skóry,
  • stymulacja do produkcji nowych komórek,
  • zapobieganie powstawaniu zaskórników.

Jak i kiedy stosować peeling?

Peeling należy zastosować przede wszystkim wtedy, gdy skóra jest szorstka, nosi widoczne oznaki starzenia się, widoczne są na niej wypryski bądź przebarwienia wywołane słońcem lub solarium.

Zanim jednak zaczniemy wcierać drobinki w skórę, należy ją najpierw dokładnie oczyścić i osuszyć. Bezpośrednio przed nałożeniem peelingu warto zwilżyć skórę, aby uniknąć jej podrażnień. Po takim przygotowaniu masujemy skórę, rozprowadzając peeling okrężnymi ruchami. Po 1-2 minutach takiego masażu należy spłukać skórę wodą i delikatnie ją osuszyć.

Warto jeszcze wspomnieć kiedy warto wykonać peeling. Na pewno przed depilacją, dzięki czemu łatwiej będzie usunąć cebulki włosów, a wrośnięte włoski zostaną odsłonięte. Przed nałożeniem samoopalacza warto sięgnąć po peeling, dzięki któremu substancja brązująca przyjmie się równomiernie. Pedicure to również dobra okazja do zastosowania peelingu, ponieważ pomoże on złuszczyć zrogowaciały naskórek na stopach, a dodatkowo pobudzi krążenie. Wreszcie nie można zapomnieć o peelingu przed nałożeniem maseczki. Oczyszczona skóra i odblokowane pory sprawią, że kosmetyk lepiej się wchłonie, a co za tym idzie, da lepsze rezultaty.

Korzyści płynące ze stosowania peelingu są bardzo kuszące. Należy jednak pamiętać, że nie odniesiemy ich stosując go okazjonalnie. Regularność to podstawa. Wystarczy krótki masaż skóry, 1-2 razy w tygodniu. Nie częściej, bo może skutkować to podrażnieniem.

Archiva

Esthetic Medical Innovation 2023 | Projekt i wykonanie Norten.pl