Wróć do kategorii

Kriolipoliza

Zabieg kriolipolizy

Spośród wielu sposobów na nieinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej kriolipoliza cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem klinik oraz samych pacjentów. Metoda ta jest stosunkowo nowa. Została opracowana w 2008 roku przez dwóch amerykańskich lekarzy, Dietera Mansteina i
R. Roxa Andersona. Efektem tego zabiegu jest trwałe zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej, poprawiona figura i ukształtowana sylwetka. Osiąga się to za sprawą zamrażania komórek tłuszczowych, a dokładniej rzecz biorąc nasyconych kwasów tłuszczowych, z których są zbudowane.
Te kwasy cechują się małą odpornością na działanie bardzo niskich temperatur. Zamrożone komórki tłuszczowe podlegają zniszczeniu i w 100% zostają wydalone z organizmu w zwykłym procesie metabolicznym. Kriolipoliza bazuje na naturalnych procesach fizjologicznych, a jej zastosowanie daje rezultaty porównywalne z liposukcją chirurgiczną.

Kriolipolizę stosuje się w celu redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu, boczkach, talii, plecach, ramionach i łydkach. Często kriolipolizie poddaje się newralgiczne obszary ciała, które z trudem poddają się diecie i ćwiczeniom.

TC Cryo
Naukowo udowodniona kriolipoliza kontrastowa - szok termiczny

TC Cryo

Urządzenie do kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy jest bezbolesny i w pełni bezpieczny. Wszelkie narządy i naczynia krwionośne znajdujące się pod skórą nie reagują na niskie temperatury, dlatego zamrażanie tłuszczu nie jest w żaden sposób szkodliwe dla organizmu. O skuteczności w największej mierze decyduje urządzenie do kriolipolizy. Powinien to być specjalistyczny sprzęt, który został uznany przez branżę medycyny estetycznej (nagrody i wyróżnienia) oraz renomowane kliniki i centra medycyny estetycznej.
Najlepsze urządzenia do kriolipolizy dają większe możliwości niż tylko wykorzystanie zimna. Może to być system niskiej i średniej częstotliwości używany w czasie wykonywania zabiegu kriolipolizy, co powoduje zmniejszenie odczucia zimna oraz efekt delikatnego masażu (MIRACOOL). W innym przypadku można zastosować naprzemienne stosowanie zimna i ciepła o różnej częstotliwości i przez różny czas, co znacznie rozszerza wachlarz efektów (CRYOTSHOCK).

Urządzenia do kriolipolizy, które znajdują się w naszej ofercie zostały poddane bardzo dokładnej selekcji. Wybierając sprzęt do kriolipolizy kierowaliśmy się ponadprzeciętną jakością, gwarancją skuteczności zabiegów oraz innowacyjnością zastosowanej technologii. Nasze urządzenia do kriolipolizy są bardzo zaawansowane technologicznie, a przy tym wygodne w obsłudze, o regulowanej intensywności zabiegu. Dzięki temu można go dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, w zależności od budowy ciała i oczekiwanych efektów. Zabieg kriolipolizy jest nieinwazyjny.

Esthetic Medical Innovation 2024 | Projekt i wykonanie Norten.pl